Prejsť na hlavičku stránky Prejsť na hlavnú navigáciu stránky Prejsť na drobečkovú navigáciu Prejsť na obsah stránky Prejsť na pätu stránky

Euroregión Beskydy vznikol dňa 18. februára 2000 v Rajczi (Poľská republika), kde bola podpísaná Zmluva o slovensko-poľskom spoločenstve pod názvom EUROREGIÓN „Beskydy“ medzi združeniami Región Beskydy so sídlom v Žiline (Slovenská republika) a Region Beskidy so sídlom v Bielsku-Biała (Poľská republika).

Po vzájomnej dohode, v záujme rozšírenia spolupráce na českú stranu Beskýd, bola dňa 9. júna 2000 vo Frýdku-Místku podpísaná nová Zmluva o slovensko-poľsko-českej spolupráci pod názvom „Euroregión Beskydy“ so združením Region Beskydy so sídlom vo Frýdku-Místku (Česká republika).

Podpísaním týchto zmlúv sa vytvoril základ pre napĺňanie myšlienky primátorov miest a starostov obcí na realizáciu cezhraničnej spolupráce v samospráve na vyššom stupni, pretože táto sa do vzniku euroregiónu realizovala predovšetkým na individuálnej spolupráci jednotlivých miest a obcí.

Viac informácii: Región Beskydy